Tijdens de veertigdagentijd zijn tot en met 18 april a.s. in de Zendingskerk in Ermelo zeven hongerdoeken te zien van kunstenaars uit onder meer Chili, Ethiopië en India.
Hongerdoeken werden oorspronkelijk gebruikt om in de veertigdagentijd het altaar in de kerk te verbergen. Het hongerdoek moest de kostbaarheden en het fraaie altaar aan het oog van de kerkgangers onttrekken. De pracht en praal was moeilijk te rijmen met de aansporing tot vasten en boetedoening. Het doek werd al vlug versierd met motieven die betrekking hadden op het lijden van Jezus.Buiten de kerkdiensten, zijn de doeken te bezichtigen op de zaterdagmiddagen van 15 en 29 maart van 14.00 tot 16.30 uur. Er is een toelichting op de hongerdoeken aanwezig
Op de hedendaagse hongerdoeken geven kunstenaars van over de hele wereld hun interpretatie van het christelijk geloof. De nieuwe doeken leggen een verbinding tussen de traditie van het vasten en hedendaagse wereldwijde problemen als honger, ongelijkheid en armoede. Het zijn afbeeldingen die aan het denken zetten, verrassen en verwonderen.
De hongerdoeken zijn gratis te bezichtigen in de Zendingskerk aan de Harderwijkerweg in Ermelo. Zoals aangegeven zijn deze te bezichtigen rondom de zondagse kerkdiensten tot en met 18 april a.s. en op de zaterdagmiddagen 15 en 29 maart a.s. van 14.00 – 16.30 uur.
