Fenna Berends van de Prins Willem Alexanderschool kan zich de voorleeskampioen van alle basisscholen in Ermelo noemen!
Winnaar Fenna gaat door naar de regiofinale en wie weet wordt zij wel de Nationale Voorleeskampioen van 2025!Op woensdag 12 februari werd de Voorleeswedstrijd gehouden in de theaterzaal van het Huis van Ermelo. Er deden 8 leerlingen van verschillende scholen in Ermelo mee
De schoolkampioen werd aangemoedigd door een publiek vol meegebrachte fans. De kandidaten lazen om beurten een paar minuten voor uit een zelfgekozen boek. Fenna las voor uit het boek ‘Dagboek van een Muts’ van Rachel Renée Russel.
De jury bestond uit wethouder Sarath Hamstra, dorpsdichter Erik Slagt en redacteur Grietje-Akke de Haas. Ze hebben genoten van het ontzettend hoge niveau van de voorlezers en de jury vond een winnaar kiezen hartstikke moeilijk. “We hebben de voorlezers een beetje beter leren kennen voor de mooie, gevarieerde boeken die ze hebben gekozen.” Ze kozen Fenna als winnaar. “Fenna blonk uit in de rust en haar mooie heldere stemgebruik. De emoties van de personages in haar boek kwamen volledig tot zijn recht. Een genot om naar te luisteren!”, onderbouwde de jury.
De Nationale Voorleeswedstrijd
De Nationale Voorleeswedstrijd is dé spannendste leesbevorderingscampagne voor groep 7 en 8.